Úvod

Fazer FZ6 SExistuje mnoho způsobů, jak poznávat svět a jedním z nich je cestování na motocyklu. Motovýlety mají své nesporné kouzlo a motorkáři  cestovatelé mi jistě dají za pravdu, když budu tvrdit, že cíle našich cest jsou krásné, ale cesta k nim bývá často ještě mnohem krásnější.

Motorka není jen prostředek, jak se někam dostat, ale pro většinu majitelů je to především láska a citová záležitost. Motorkář není obyčejný řidič, jak ho zná většina majitelů osobních automobilů. Motorkář je zcela odlišný typ člověka, který se dokáže na svět dívat naprosto jinýma očima.

Pohled na svět ze sedla motorky se dá přirovnat pohledu z koně, o kterém se říká, že je nejhezčí na světě. Na rozdíl od koně má však motorka jednu obrovskou výhodu: Dá se na ní ujet mnohem více kilometrů a navštívit mnohem víc krásných míst bez toho, abychom měli na krku ochránce zvířat.

Na těchto stránkách se chci podělit o své zážitky a zkušenosti při cestování na Fazeru nejen po Moravě, Česku a Slovensku, ale i po dalších nádherných místech. Věřím, že se budou líbit a snad přinesou i nějaký užitek ;-)